Kilka słów o mnie…

Jestem absolwentem podyplomowych studiów z Realizacji Filmowej i Telewizyjnej na DSW we Wrocławiu, a także magistrem pedagogiki resocjalizacyjnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawodowo zajmuję się od 2013 roku realizacją reportaży kulturalnych, rodzinnych, sportowych. Na swoim koncie mam kilkaset filmów z różnych wydarzeń.
Oferuję nowoczesne podejście do filmowania, dla mnie ważni są ludzie, ich emocje, artystyczne detale ujęte w kadrze oraz muzyka. Każdy film jest inny, niepowtarzalny, nie mam gotowych szablonów, słucham klientów i wychodzę na przeciw ich oczekiwaniom.

Realizuję:

• filmy ślubne, Komunii Św., Chrzcin;

• reportaże społeczno-kulturalne (filmy z wernisaży, przedstawień teatralnych, koncertów, dokumenty o artystach, filmy z festynów rodzinnych, dożynek itp.);

• reportaże z wydarzeń sportowych (biegi, zawody piłkarskie, rowerowe, pikniki sportowe, dokumenty o sportowcach);

• filmy promocyjne i reklamowe (filmy promocyjne szkół, innych placówek edukacyjnych, reklamowe firm);

• warsztaty filmowe dla dzieci i dorosłych;

• dokumentację filmową w projektach

Współpraca

• Od 2014 roku współpracuję z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Długołęce oraz z Gminą Długołęka gdzie realizuję relacje filmowe z wydarzeń kulturalnych oraz prowadziłem warsztaty filmowe w ramach projektów.

• Od 2020 r. współpracuję z Ośrodkiem Kultury i Sportu w Bierutowie oraz z Ośrodkiem Postaw Twórczych we Wrocławiu.

(https://www.youtube.com/channel/UCyXueX5-EnHoAcTqLdh8Tcg/videos)

• Od 2016 – 2018 r. współpracowałem z Gminą Wisznia Mała oraz Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej realizując reportaże z wydarzeń kulturalnych.

• Od 2017 – 2020 r. pracowałem jako operator kamery oraz montażysta w DOKIS.PL realizując miesięcznie 20 materiałów o charakterze reportażowym z wydarzeń kulturalnych z terenu Wrocławia i Dolnego Śląska.

(https://www.youtube.com/channel/UC9O4O0RjQQO3JQh3D-EDwmw)

(http://dokis.pl/)

Warsztaty filmowe i dokumentacja filmowa

Posiadam doświadczenie w sporządzaniu dokumentacji filmowej oraz reportaży z wydarzeń w projekcie.

Przygotowywałem i prowadziłem warsztaty filmowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Współpracowałem m.in z Gminą Wrocław, Gminą Długołęka, Gminą Wisznia Mała, Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Ośrodkiem Działań Artystycznych – Firlej i wiele innych).
Pracowałem w projektach polskich i unijnych (Muzeum Historii Polski, Fundacja Dzieci Niczyje, Narodowe Centrum Kultury, Fundusze Unijne, Fundacje bankowe itp.)

Film i praca z dziećmi i młodzieżą są moją pasją. Od lat prowadzę edukację filmową oraz warsztaty filmowe, już w trakcie studiów prowadziłem koło filmowe w Placówce Opiekuńczo – Interwencyjnej „Przystanek Dobrej Nadziei” we Wrocławiu, oraz DKF w Instytucie Pedagogiki.

W latach 2013 – 2015 r. prowadziłem sekcję filmową w Ośrodku Działań Twórczych „Światowid” we Wrocławiu. Od 2013 r. współpracuję z Gminnym Domem Kultury w Długołęce r., gdzie prowadziłem sekcję filmową. Ponadto prowadziłem warsztaty filmowe dla szkół w Centrum Inicjatyw Wszelakich Zakrzowska 29 we Wrocławiu. Koordynowałem i realizowałem wiele projektów edukacyjno-filmowych m.in. we współpracy z Muzeum Historii Polski (w ramach projektu Patriotyzm Jutra), z Fundacją Dzieci Niczyje (Bezpieczne Dzieciństwo) oraz w projektach unijnych.

Jako pedagog i socjoterapeuta podczas zajęć filmowych zwracam szczególną uwagę na proces integracji grupy, uczę dzieci komunikacji, odpowiedzialności, podziału zadań w grupie i innych przydatnych umiejętności społecznych.
Prowadzone przeze mnie warsztaty mają charakter aktywny, gdyż uczestnicy mają okazję poznać podstawy pracy operatora, reżysera, montażysty, stanąć za kamerą jak i po jej drugiej stronie.

Dzieci i młodzież pod moim kierunkiem mają już za sobą kilkanaście krótkometrażowych produkcji filmowych oraz średniometrażowe dokumenty.

Posiadam sprzęt potrzebny do realizacji filmowych oraz prowadzenia warsztatów filmowych (kamery, statywy, sprzęt do realizacji dźwięku oraz rekwizyty).

Zapraszam do współpracy!