Kilka słów o mnie…

Jestem absolwentem podyplomowych studiów z Realizacji Filmowej i Telewizyjnej na DSW we Wrocławiu, a także magistrem pedagogiki resocjalizacyjnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawodowo zajmuję się od 2013 roku realizacją reportaży kulturalnych, rodzinnych, sportowych. Na swoim koncie mam kilkaset filmów z różnych wydarzeń.
Oferuję nowoczesne podejście do filmowania, dla mnie ważni są ludzie, ich emocje, artystyczne detale ujęte w kadrze oraz muzyka. Każdy film jest inny, niepowtarzalny, nie mam gotowych szablonów, słucham klientów i wychodzę na przeciw ich oczekiwaniom.

Od 2014 roku współpracuję z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Długołęce oraz z Gminą Długołęka gdzie realizuję relacje filmowe z wydarzeń kulturalnych oraz prowadziłem warsztaty filmowe w ramach projektów.

Od 2016 – 2018 r. współpracowałem z Gminą Wisznia Mała oraz Ośrodkiem Kultury sportu i rekreacji w Wiszni Małej realizując reportaże z wydarzeń kulturalnych.

Od 2017 r. pracuję jako operator kamery oraz montażysta w DOKIS.PL realizując miesięcznie 20 materiałów o charakterze reportażowym z wydarzeń kulturalnych z terenu Wrocławia i Dolnego Śląska.

(https://www.youtube.com/channel/UC9O4O0RjQQO3JQh3D-EDwmw)

(http://dokis.pl/)

Od 2020 r. współpracuję z Ośrodkiem Kultury i Sportu w Bierutowie oraz z Ośrodkiem Postaw Twórczych we Wrocławiu.

Posiadam doświadczenie w sporządzaniu dokumentacji filmowej oraz reportaży z wydarzeń w projekcie.

Przygotowywałem i prowadziłem warsztaty filmowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Współpracowałem m.in z Gminą Wrocław, Gminą Długołęka, Gminą Wisznia Mała, Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Ośrodkiem Działań Artystycznych – Firlej i wiele innych).
Pracowałem w projektach polskich i unijnych (Muzeum Historii Polski, Fundacja Dzieci Niczyje, Narodowe Centrum Kultury, Fundusze Unijne, Fundacje bankowe itp.)

Film i praca z dziećmi i młodzieżą są moją pasją. Od lat prowadzę edukację filmową oraz warsztaty filmowe, już w trakcie studiów prowadziłem koło filmowe w Placówce Opiekuńczo – Interwencyjnej „Przystanek Dobrej Nadziei” we Wrocławiu, oraz DKF w Instytucie Pedagogiki.

W latach 2013 – 2015 r. prowadziłem sekcję filmową w Ośrodku Działań Twórczych „Światowid” we Wrocławiu. Od 2013 r. współpracuję z Gminnym Domem Kultury w Długołęce r., gdzie prowadziłem sekcję filmową. Ponadto prowadziłem warsztaty filmowe dla szkół w Centrum Inicjatyw Wszelakich Zakrzowska 29 we Wrocławiu. Koordynowałem i realizowałem wiele projektów edukacyjno-filmowych m.in. we współpracy z Muzeum Historii Polski (w ramach projektu Patriotyzm Jutra), z Fundacją Dzieci Niczyje (Bezpieczne Dzieciństwo) oraz w projektach unijnych.

Jako pedagog i socjoterapeuta podczas zajęć filmowych zwracam szczególną uwagę na proces integracji grupy, uczę dzieci komunikacji, odpowiedzialności, podziału zadań w grupie i innych przydatnych umiejętności społecznych.
Prowadzone przeze mnie warsztaty mają charakter aktywny, gdyż uczestnicy mają okazję poznać podstawy pracy operatora, reżysera, montażysty, stanąć za kamerą jak i po jej drugiej stronie.

Dzieci i młodzież pod moim kierunkiem mają już za sobą kilkanaście krótkometrażowych produkcji filmowych oraz średniometrażowe dokumenty.

Posiadam sprzęt potrzebny do realizacji filmowych oraz prowadzenia warsztatów filmowych ( kamery, statywy, sprzęt do realizacji dźwięku oraz rekwizyty).

Zapraszam do współpracy!